Wernisaż wystawy – odwołany

Wystawy Miejsce: Galeria MDK

Wernisaż wystawy 100-lecie zaślubin Polski z morzem odbędzie się w innym terminie.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem, aktem w Pucku. Generał Józef Haller, na czele swoich żołnierzy z Błękitnej Armii, poprzez wrzucenie ślubnej obrączki w fale Bałtyku i zanurzenie sztandaru Wojska Polskiego w jego wodach dokonał symbolicznego przywrócenia Polsce morza.
Wydarzenie to zostało ponowione po zakończeniu walki przez Wojsko Polskie na Wale Pomorskim w 1945 roku. Wtedy to w Kołobrzegu ponownie „poślubiono” Morze Bałtyckie Polsce.
O tych wydarzeniach będzie opowiadać wystawa zorganizowana przez MDK Czechowice-Dziedzice, Izbę Regionalną w Czechowicach-Dziedzicach, Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Ligę Morską i Rzeczną oddział Bielsko-Biała.

Wstęp wolny.

Zwiedzanie tylko w maseczkach.