DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 24.06 godz.: 20.15 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje maj-czerwiec:

Sound of metal

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Czas trwania: 2 godz.
Reżyseria: Darius Marder
Scenariusz: Abraham Marder, Darius Marder
Gatunek: dramat, romans
Produkcja: USA
Obsada: Riz Ahmed (Ruben), Olivia Cooke (Lou), Paul Raci (Joe), Lauren Ridloff (Diane)

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Wszyscy zawsze mówili o Cassie, że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.

Czas trwania: 1 godz. 53 min.
Reżyseria: Emerald Fennell
Scenariusz: Emerald Fennell
Gatunek: dramat, kryminał
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Obsada: Carey Mulligan (Cassandra Thomas), Bo Burnham (Ryan), Laverne Cox (Gail)

Najlepsze lata

Paolo, Giulio and Riccardo poznają się w Rzymie podczas ulicznych zamieszek w 1982 roku. Trójka idealistycznych i głodnych życia nastolatków staje się nierozłączna, a niedługo później zgrany tercet dopełnia piękna złotowłosa Gemma, w której Paolo szaleńczo się zakochuje. Z biegiem czasu życie weryfikuje marzenia bohaterów, przynosi osobiste rozczarowania, krach ideowy, zawodowe frustracje. Jednocześnie jednak rosnąca samoświadomość i dojrzałość pozwalają czwórce przyjaciół podjąć próby naprawy zniszczonych przez złe wybory relacji.

Czas trwania: 2 godz. 9 min.
Reżyseria: Gabriele Muccino
Scenariusz: Gabriele Muccino / Paolo Costella
Gatunek: dramat
Produkcja: Włochy
Obsada: Pierfrancesco Favino (Giulio), Micaela Ramazzotti (Gemma), Kim Rossi Stuart (Paolo)

La Gomera

Film zaczyna się jak klasyczny czarny kryminał, by szybko skręcić w rejony kina autorskiego. Głównym bohaterem jest skorumpowany policjant (Vlad Ivanov), który przybywa na tytułową wyspę, chcąc załatwić jeden ze swoich ciemnych interesów. Aby utrzymać wszystko w tajemnicy, musi opanować lokalny język gwizdów zwany silbo. Jakby tego było mało, w życiu mężczyzny pojawia się zjawiskowa femme fatale o imieniu Gilda.

Czas trwania: 1 godz. 37 min.
Reżyseria: Corneliu Porumboiu
Scenariusz: Corneliu Porumboiu
Gatunek: komedia
Produkcja: Francja, Niemcy, Rumunia
Obsada: Vlad Ivanov (Cristi), Catrinel Marlon (Gilda), Rodica Lazar, Antonio Buíl

Ważność zachowują karnety z I kwartału 2021r.
Karnet upoważnia do zakupu biletu w cenie 3 zł na każdy film z repertuaru DKF.
Bilety na pojedynczy film – 12 zł.