Wycieczka do Warszawy

Zakończone Wyjazdy Data rozpoczęcia: 03.07 godz.: 6.00

Zapraszamy na pierwszą, po przerwie, wycieczkę zapraszamy do Warszawy do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Program:

Wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie o zwiedzanie, z przewodnikami trzech wystaw:
1/ „Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie ze zbiorów Ergo Hestii”.
2/ Wystawa „Sztuka polska XIX wieku”.
3/ „Freski z Faras”.
Wystawy zwiedzamy z przewodnikami.

Niespodzianka i spacer po Warszawie.
Czas wolny.

Clou wycieczki jest wystawa „Różne spojrzenia”:

Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy XVII-wiecznych mistrzów holenderskich i flamandzkich, pochodzące z kolekcji Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia. Jest to jedyna w Polsce korporacyjna kolekcja dzieł sztuki dawnej, po raz pierwszy udostępniona publiczności. Ekspozycję uzupełnią wybrane dzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Pokazane zostaną 52 obrazy, takich artystów jak Salomon van Ruysdael, David Teniers młodszy, Jan Porcellis, Gabriel Metsu, Jan Breughel młodszy.

„Różne spojrzenia” to opowieść o narodzinach i rozwoju sztuki holenderskiej XVII wieku, w kontekście rozwijającej się równolegle sztuki flamandzkiej. W ramach wystawy zaproponowano podział na siedem sekcji („spojrzeń”), mających ułatwić odkrywanie bogactwa znaczeń oferowanych przez malarstwo XVII-wieczne. Pejzaże, martwe natury, sceny rodzajowe przedstawiono w kontekście politycznych, ekonomicznych oraz artystycznych przemian epoki. Propozycje te nie są jednak arbitralne – organizatorzy zapraszają widzów do konstruowania własnych perspektyw pozwalających lepiej zrozumieć niezwykły świat sztuki dawnej.

Zapisy na wycieczkę od 1 czerwca 2021 roku w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice. Koszty przejazdu i ubezpieczenia do uiszczenia w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice.

Koszt wejściówek na wystawy i usługi przewodnickie – 50,00 zł. Pieniądze zbiera przewodnik w autokarze.

Liczba miejsc: 45
Podczas wycieczki obowiązują rygory obostrzeń Ministra Zdrowia, w tym m.in. przejazd autokarem w maseczkach, dezynfekcja rąk przed wsiadaniem do autokaru, zwiedzanie muzeów w maseczkach, etc.

Ze szczegółami zapozna Państwa przewodnik podczas wyjazdu.