Kino letnie

Trwa! Filmy Kina Świt Miejsce: Kino Świt

Zapraszamy najmłodszych kinomanów – i nie tylko – na dopołudniowe projekcje w kinie Świt.

W lipcu proponujemy:

Kapitan Szablozęby i magiczny diament

Kapitan Szablozęby i jego załoga poszukują magicznego diamentu, który – jak głosi legenda – może spełnić każde życzenie. Piraci podejrzewają, że miejsce ukrycia klejnotu znane jest chłopcu o przydomku Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika i w męskim przebraniu zaciąga się na statek Kapitana Szablozębego. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na magiczny diament apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. Kto pierwszy odnajdzie magiczny skarb i zdobędzie bezcenną moc urzeczywistniania marzeń? Przekonajcie się sami!

Czas trwania: 1 godz. 21 min.
Reżyseria: Marit Moum Aune, Rasmus A. Sivertsen
Scenariusz: Karsten Fullu
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Produkcja: Norwegia

Luca

Trzynastoletni Luca zyskuje nowego przyjaciela, Alberto, z którym spędza wakacje na włoskiej Riwierze. Łączy ich wspólny sekret – w rzeczywistości są morskimi istotami, które na lądzie wyglądają jak ludzie – muszą unikać wody, zdolnej zdradzić ich prawdziwą naturę. Obaj zaprzyjaźniają się Giulią, która, w przeciwieństwie do jej kota, bierze ich za zwykłych chłopców oraz radzą sobie z uprzykrzającym im życie Ercole’em. Przedłużająca się nieobecność Luki powoduje jednak, że jego rodzice wyruszają na ląd w poszukiwaniu syna.

Reżyseria: Enrico Casarosa
Scenariusz: Jesse Andrews, Mike Jones
Gatunek: animacja, komedia, przygodowy

Raya i ostatni smok

Film opowiada o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie.

Czas trawania: 1 godz. 54 min.
Reżyseria: Don Hall, Carlos López Estrada
Scenariusz: Adele Lim, Qui Nguyen
Gatunek: animacja, komedia, przygodowy
Produkcja: USA

Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów

Film Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów to historia rodzeństwa, Alicji i Piotrusia, którzy spędzają błogie chwile na wakacjach na wsi, wspierani przez rodziców, Jacka i Rose, rodziców pełnych wyobraźni, szaleją do woli.
Niestety ich rodzice popadają w kłopoty finansowe. Żeby ich ratować, dzieciaki wyruszają do Londynu, by sprzedać rodzinne, bardzo drogocenną pamiątkę. Podróż będzie dla nich wielką przygodą, gdy Alicja odkrywa króliczą norę, a Piotruś wchodzi do tajemniczego świata. Tam staje się szefem grupy Zaginionych Chłopców.

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Reżyseria: Brenda Chapman
Scenariusz: Marissa Kate Goodhill
Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Obsada: Jordan A. Nash (Peter Littleton), Keira Chansa (Alice Littleton), Reece Yates (David Littleton), David Oyelowo (Jack Littleton), Angelina Jolie (Rose Littleton)

Cena biletu: 12 zł