W sieci pantomimy

Zakończone Spektakle, Spotkania Data rozpoczęcia: 15.07 godz.: 9.00 Miejsce: Kino Świt

Zapraszamy na warsztaty pantomimiczno–ruchowe, na których dowiemy się jak stworzyć coś z niczego… Wystarczy ciało i odrobina wyobraźni!

Za pomocą gestu można wykreować przedmiot, przestrzeń czy sytuacje. Na warsztatach poznamy tajniki sztuki pantomimy, będziemy obcować z własnym ciałem, poznamy jego możliwości i granice. Nauczymy się jak stworzyć niewidzialną ścianę, czy zamknąć sie w ‚pudełku’. Praca z ciałem daje nieograniczone możliwości. Poszukiwanie ekspresji, własnej specyfiki ruchu, odkrywanie świadomości ciała, biomechaniki. To i wiele, wiele więcej czeka na uczestników. A wszystko w przystępnej formie i swobodnej, przyjaznej atmosferze.

Prowadzący: Kamil Przystał

KAMIL PRZYSTAŁ

Urodzony 5 listopada 1988 roku. Pochodzi z Tychów. Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował z wieloma teatrami warszawskimi m.in. Teatr Narodowy, Teatr Wielki Opera Narodowa, Teatr Współczesny, Teatr Powszechny, Polska Opera Królewska. Grał także w krakowskim Teatrze STU. Ponadto jest mimem, chodzi na szczudłach, żongluje. Miłość do teatru zrodziła się u niego z ruchu, a konkretnie z pantomimy, którą zajmuje się 18 lat czyli ponad połowę swojego życia. Prowadzi też warsztaty aktorsko-ruchowe dla dzieci i dorosłych. Szerszej publiczności znany z seriali, filmów, reklam m.in. Przystań, Barwy szczęścia, Rojst, Ojciec Mateusz, Singielka, Ziarno prawdy. Motto życiowe – keep smiling!

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

16 lipca, godz. 17.30

Miejska Biblioteka Publiczna

Dzień z życia mima

Etiuda pantomimiczna Kamila Przystała