Wieczór wspomnień

Zakończone Spotkania Data rozpoczęcia: 26.06 godz.: 19.30 Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach

Zapraszamy na dwa wyjątkowe wieczory wspomnień poświęcone 50 rocznicy pożaru czechowickiej rafinerii.

Każdy podzielony będzie na dwie części: w pierwszej, kilkunastominutowej, Janusz Chmielniak opowie o pożarze rafinerii i innych aspektach pożarowych i pożarniczych, w drugiej zaprezentowane zostaną dwa filmy, ze zbiorów Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic: „Pożar rafinerii Czechowice w 1971” oraz „Między Wisłą a Białą”.
Pierwszy z filmów poświęcony jest pożarowi rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach, który wybuchł 26 czerwca 1971 roku, o godzinie 19,50. Trwał do 1 lipca tegoż roku i pochłonął 37 ofiar.
W drugim będzie można zobaczyć jak wyglądało nasze miasto pięćdziesiąt lat temu. Oba filmy będą wyświetlone z projektora 16 mm, z taśm szpulowych. Będzie jak w Starym Kinie.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

W holu biblioteki, „Galeria Exlibris”, będzie można obejrzeć wystawę związaną z tym tragicznym dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic wydarzeniem, z czerwca 1971 roku.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach
Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic