Mustang z dzikiej doliny: droga do wolności

Przed nami! Filmy Kina Świt Miejsce: Kino Świt

Wspaniała familijna opowieść o wielkiej przygodzie, wolności i przyjaźni. To animacja o upartej, uroczej dziewczynce, Lucky, której przygoda życia zaczyna się, kiedy poznaje mustanga o imieniu Wolny Duch.


Lucky Prescott nigdy nie poznała swojej zmarłej matki – Milagro Navarro, która była nieustraszoną kaskaderką jeździecką w małym miasteczku Miradero. Lucky dorastała w mieście pod czujnym okiem ciotki, Cory.
Podobnie jak jej matka, Lucky nie jest skłonna do przestrzegania zasad i ograniczeń, co przyprawia ciotkę Corę o ból głowy. Kiedy dziewczynka coraz częściej organizuje ryzykowne eskapady, ciotka postanawia, że przeprowadzą się do ojca dziewczynki, który mieszka w Miradero. Po przeprowadzce małe, senne miasteczko nie robi na Lucky żadnego wrażenia. Ale życie Lucky nabiera kolorów, gdy spotyka dzikiego mustanga o imieniu Duch. Oprócz tego zaprzyjaźnia się dwiema dziewczynkami Abigail i Pru. Kiedy pewnego dnia bezduszni ludzie planują schwytać Ducha i jego stado i sprzedać do niewoli, Lucky z pomocą nowych przyjaciół rusza na ratunek by przeżyć przygodę życia.

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Reżyseria: Elaine Bogan
Scenariusz: Kristin Hahn, Katherine Nolfi
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Produkcja: USA