Wielkie gorące szybkie puff

Zakończone Spektakle Data rozpoczęcia: 07.09 godz.: 17.00 Miejsce: sala widowiskowa

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy…

Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!

Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką.

Jak mówi jeden z bohaterów, „kosmiczna rozróba trwa na całego”, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form.

Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Inscenizacja otrzymała nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum
Scenariusz: Paweł Chomczyk
Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Muzyka: Jerzy Bielski
Asystent reżysera: Michał Skiba
Obsada: Krystyna Nowińska, Ewa Reymann, Michał Skiba, Bartosz Socha
Tymon Chomczyk, Krystian Chomczyk (głosy dzieci: )
Uwagi: premiera online, na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego „Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią” z drobną domieszką „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka

Bilety w cenie 15-25 zł do nabycia w sekretariacie MDK oraz na www.biletyna.pl