DKF Puls

Przed nami! Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 30.09 godz.: 20.15 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje wrześniowe:

Kraj

Policjant drogówki postanawia sięgnąć po zgoła radykalne metody, by uspokoić szarżujących kierowców.

Robotnik w trakcie walki o prawa rodzicielskie niespodziewanie gubi swoje dziecko; szef rodzinnej firmy oczekuje wyjątkowo nieprzyjemnej wizyty ze skarbówki; kuratorka z galerii sztuki współczesnej dowiaduje się, że na dyrektora instytucji mianowany został jej były kochanek; bezpłodne małżeństwo musi pozbyć się dzikiej lokatorki; sąsiedzi urządzają wojnę na fajerwerki, gdy na jaw wychodzą romanse ich żon…

Czas trwania: 1 godz. 43 min.
Reżyseria: Maciej Ślesicki, Veronica Andersson
Scenariusz: Maciej Ślesicki, Mateusz Motyka
Gatunek: czarna komedia
Produkcja: Polska
Obsada: Krzysztof Stroiński (Maniek „Polacy na drodze”), Bartłomiej Nowosielski (Policjant „Polacy na drodze”), Tomasz Włosok (Janek „Supermarket”), Marian Dziędziel (Ojciec „Rodzinna firma”)

Żużel

Mistrz motocyklowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru.

Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma. Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

Czas trwania: 1 godz. 48 min.
Reżyseria: Dorota Kędzierzawska
Scenariusz: Dorota Kędzierzawska
Gatunek: melodramat, sportowy
Produkcja: Polska
Obsada: Tomasz Ziętek (Lowa), Jagoda Porębska (Roma), Mateusz Kościukiewicz (Riczi), Paweł Wilczak (Papa)

Mistrz

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Czas trwania: 1 godz. 31 min.
Reżyseria: Maciej Barczewski
Scenariusz: Maciej Barczewski
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: Polska
Obsada: Piotr Głowacki (Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski), Grzegorz Małecki (Rapportführer), Marcin Bosak (Lagerführer), Marian Dziędziel (Rotmistrz)

Moja cudowna Wanda

Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu.

Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda, w tej roli elektryzująca Agnieszka Grochowska. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię. Zbliżające się siedemdziesiąte urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. To dla kobiety ważne, bo wszelkie pieniądze, jakie udaje jej się zebrać, przesyła do Polski, gdzie rodzice Wandy opiekują się dwójką jej dzieci. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia. Mężczyźni – Josef i jego dorosły syn Gregi – są nią oczarowani, z kolei żona oraz córka Josefa wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Zwłaszcza Sophie jest podejrzliwa, a znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona Wanda wyjeżdża. Ale to dopiero początek historii…

Czas trwania: 1 godz. 51 min.
Reżyseria: Bettina Oberli
Scenariusz: Bettina Oberli, Cooky Ziesche
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Szwajcaria
Obsada: Agnieszka Grochowska (Wanda), Marthe Keller (Elsa), André Jung (Josef), Birgit Minichmayr (Sophie)

Ostatni komers

Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku.

W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Czas trwania: 1 godz. 24 min.
Reżyseria: Dawid Nickel
Scenariusz: Dawid Nickel
Gatunek: dramat, obyczajowy
Produkcja: Polska
Obsada: Mikołaj Matczak (Tomek), Michał Sitnicki (Kuba „Łysy”), Sandra Drzymalska (Monika), Nel Kaczmarek (Oliwia)

Karnet wrzesień – 20 zł, karnet wrzesień-grudzień 40 zł.
Karnet upoważnia do zakupu biletów w cenie 3 zł.
Zachęcamy do zakupu biletów online i w przedsprzedaży w kasie kina.