Wystawa

Trwa! Wystawy

Do 30 września br. w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach można zobaczyć wystawę projektów realizowanych w ramach programu Interreg Polska-Słowacja.

Wystawa prezentuje wybrane projekty, w których uczestniczą partnerzy z województwa śląskiego i jest efektem współpracy Regionalnego Punktu Kontaktowego Interreg Polska-Słowacja w województwie śląskim oraz beneficjentów Programu.

Jednym z projektów zrealizowanych w oparciu o polsko-słowacką współpracę instytucji kultury jest projekt: „Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego”, którego celem jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

W ramach projektu m.in. odnowiono wnętrze Izby Regionalnej i powstał ogród edukacyjno-sensoryczny przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Efekty projektu zobaczyć można również w Nowym Sączu, Wygiełzowie, Zubrzycy Górnej, Zakopanem, Szymbarku a także w Przybylinie i Orawskim Podzamczu na Słowacji. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu www.muzeaotwarte.pl.

Efekty polsko-słowackiej współpracy to również: galeria i odnowiona fasada zabytkowego ratusza w Strumieniu, odnowione pomieszczenia Muzeum Protestantyzmu w Cieszynie, kilometry transgranicznych ścieżek rowerowych i tras turystycznych, inhalatorium solankowe w Rajczy, Transgraniczna Strefa Kultury w Górkach Wielkich. Warto zobaczyć wystawę, by dowiedzieć się jak zmienia się polsko-słowackie pogranicze dzięki Interreg Polska-Słowacja. Zapraszamy do Czechowic-Dziedzic!