DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 28.10 godz.: 20.15 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje październikowe:

Im dalej w las, tym więcej drzew

Siedem historii, wielu bohaterów. Sporo ich dzieli – wiek, doświadczenie, motywacje, życiowe priorytety. Łączy poczucie niespełnienia, skrywana frustracja, wyczuwalny podskórny niepokój. Każdy z nich próbuje wyrazić swoje emocje, ale czuje się niezrozumiany. Komunikacyjny rozdźwięk widać w każdej formie relacji: rodzinnej, przyjacielskiej, partnerskiej. Dotyczy on nie tylko uczuć czy spojrzenia na świat, ale też niezabliźnionych jeszcze ran czy niesprecyzowanych planów na przyszłość. Młoda dziewczyna obwinia ojca za śmierć matki, para nie może zdecydować, czy to najlepszy moment na dziecko, inna spiera się o poprzedni związek mężczyzny, kobieta próbuje wpłynąć na światopogląd swojego syna. Każdy z bohaterów, także pozostałych historii, czuje się osaczony i samotny.

Czas trwania: 1 godz. 52 min.
Reżyseria: Benedek Fliegauf
Scenariusz: Benedek Fliegauf
Gatunek: dramat
Produkcja: Węgry
Obsada: Juli Jakab, Eszter Balla, Ági Gubik, Mihály Vig, Péter Fancsikai, Zsolt Végh

Ballada o białej krowie

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług.

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Reżyseria: Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha
Scenariusz: Mehrdad Kouroshniya, Maryam Moghadam
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Iran
Obsada: Maryam Moghadam (Mina), Alireza Sani Far (Reza), Pouria Rahimi, Brat Babaka, Avin Poor Raoufi

Gunda

Nie było jeszcze takiego filmu o zwierzętach. „Gunda” jest nakręconym z niespotykaną empatią portretem zwierząt hodowlanych: tytułowej świni i jej młodych, a także krów i kurczaków. Wybitny dokumentalista Wiktor Kossakowski, jak sam o sobie mówi: pierwszy wegetarianin ZSRR, postawił kamerę na wysokości oczu swoich bohaterów. Ta perspektywa pokazuje, bez żadnego dydaktyzmu i pouczania, jak złożone są światy psychiczne zwierząt hodowlanych. Reżyser wybrał powolną obserwację. Zrezygnował z muzyki i koloru, aby nie manipulować zanadto emocjami. Podobnie jak w swoich poprzednich filmach pozostawia widzowi swobodę interpretacji. Nie sposób jednak po seansie nie pomyśleć o własnym stosunku do hodowli przemysłowej zwierząt i jedzenia mięsa. „Gunda” jest kameralnym dokumentem nakręconym z wielkim sercem i otwartą głową. Kossakowski otwiera perspektywę przekraczającego wszelkie granice międzygatunkowego spotkania.

Czas trwania: 1 godz. 33 min.
Reżyseria: Viktor Kosakovskiy
Scenariusz: Viktor Kosakovskiy, Ainara Vera
Gatunek: dokumentalny, przyrodniczy
Produkcja: Norwegia, USA
Twórcy filmu: Joaquin Phoenix (producent wykonawczy) produkcja, Joslyn Barnes(koproducent) produkcja, Viktor Kosakovskiy zdjęcia, Viktor Kosakovskiy montaż

Narcyz i Złotousty

Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. Przyjaźń między Narcyzem a Złotoustym zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowych, ekscytujących doświadczeń.

Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Reżyseria: Stefan Ruzowitzky
Scenariusz: Stefan Ruzowitzky
Gatunek:dramat
Produkcja: Niemcy
Obsada: Jannis Niewöhner (Goldmund), Sabin Tambrea (Narciss), Henriette Confurius (Lene), Emilia Schüle (Lydia)

Karnet październik – 20 zł, karnet wrzesień-grudzień 40 zł.
Karnet upoważnia do zakupu biletów w cenie 3 zł.
Zachęcamy do zakupu biletów online i w przedsprzedaży w kasie kina.