Koncert muzyki ukraińskiej i polskiej

Przed nami! Koncerty godz.: 14.00 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy na Koncert fortepianowy muzyki ukraińskiej i polskiej w wykonaniu Inny Taranenko i Alony Taranenko. Koncert odbędzie się w innym terminie.

W programie utwory kompozytorów ukraińskich i polskich.

Fryderyka Chopina, Myroslawa Skoryka, Ignacego Jana Paderewskiego, Ivana Taranenko, Karola Szymanowskiego, Iryny Aleksijczuk, Maksyma Kanke.

Inna Taranenko – pianistka z Kijowa, absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy (Kijów). Laureatka pianistycznych konkursów międzynarodowych, jest częstym gościem festiwalów muzycznych, w tym festiwalu muzyki współczesnej Kyiv Musik Fest. Od wielu lat jest cenionym pedagogiem w Kijowskiej Akademii Sztuki; jej absolwenci uzyskują wysokie nagrody na konkursach pianistycznych. Często jest powoływana do jury prestiżowych konkursów muzycznych.

Alona Taranenko – pianistka z Kijowa, absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy (Kijów) , gdzie studiowała pod kierunkiem profesora Jurija Kota. Laureatka pianistycznych konkursów międzynarodowych, występowała w różnych krajach Europy, grając recitale, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrą. W swoim repertuarze ma utwory klasyczne, romantyczne i utwory współczesnych kompozytorów ukraińskich.