Wycieczka

Zakończone Wyjazdy Data rozpoczęcia: 21.05

Zapraszamy na wspólny wyjazd do Poznania i Kórnika.

Zwiedzamy:
1/ Zamek w Kórniku

Muzeum w Zamku w Kórniku jest jak XIX-wieczny dom Tytusa i Celestyny Działyńskich, jak dom Jana Działyńskiego – ich syna, który po ojcu przejął Zamek i zakończył jego przebudowę. Ostatecznie urządzali go dalej Jadwiga z Działyńskich Zamoyska siostra Jana, jej syn Władysław i córka Maria.
Wnętrza – choć przez muzealników przystosowane do zwiedzania – zaaranżowane są w taki sposób, żeby dać poczucie współczesnemu zwiedzającemu, że jego właściciele dopiero stąd wyszli. Ma tu być tak, jakby Gospodarze zaraz mieli usiąść, napić się herbaty, zagrać na harfie, odtworzyć partię szachów.

2/ Wystawę: Antoni Gaudi
w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

kuratorka: Charo Sanjuán Gómez

Organizator: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Miasto Poznań, Aurea Cultura i Art

Została otwarta 4 marca w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Zasobna w ponad 150 eksponatów wystawa zajęła obszerną przestrzeń pierwszego piętra neoromańskiego budynku, który – co stanowi interesujące odniesienie – powstał w tym samym czasie, co część najbardziej znanych dzieł katalońskiego architekta (1905-10). Hiszpańska kuratorka i dyrektorka Aurea Cultura i Art, Charo Sanjuán Gómez podchodzi do Gaudíego metodycznie, proponując rodzaj wykładu rozpisanego na kolejne sale Zamku. Celowo kładzie nacisk na inżynieryjny talent twórcy oraz mniej znane aspekty jego twórczości – w kontrze do powierzchownego jej postrzegania skupionego na niecodzienej formie, elewacjach i kolorach.

Wyjazd spod czechowickiego MDK,  o godzinie  5,00, powrót ok. 24,00.

Liczba osób: 45
Koszt 210,00 zł, z czego 50,00 zł zbiera przewodnik w autokarze.

Zapisy od 20 kwietnia 2022r., w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice.