Zakończone Inne Data rozpoczęcia: 24.05 godz.: 18.30 Miejsce: Poznań

Zachęcamy do odwiedzenia Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, gdzie w Sali Kinowej odbędzie się spotkanie wokół filmu Niemczyk – ostatni buntownik architektury.

Film „Niemczyk – ostatni buntownik architektury” poświęcony jest Stanisławowi Niemczykowi, twórcy niezwykłych kościołów, architektowi zwanemu „polskim Gaudím”. Seansowi w Kinie Pałacowym towarzyszyć będzie spotkanie z przedstawicielami projektu „Architektura VII dnia”. To wyjątkowe wydawnictwo jest kompleksowym kompendium wiedzy i analiz na temat architektury polskich kościołów budowanych po 1945 roku. W oficjalnie niesprzyjającym systemie politycznym zbudowano ponad 3 700 obiektów sakralnych, często bardzo odważnych stylistycznie, a skala i forma zjawiska jest światowym ewenementem.