Wycieczka

Zakończone Wyjazdy Data rozpoczęcia: 13.08 godz.: 6.00

Zapraszamy na dwudniowy wyjazd do Lublina i okolic, w tym na przykład Nałęczowa, Kozłówki.

W programie:

Wystawa: „Tamara Łempicka – Kobieta w podróży”, Zamek w Lublinie.
Kaplica zamkowa na Zamku w Lublinie
Pałac w Kozłówce
Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie
Muzeum Czartoryskich w Puławach, w tym Świątynia Sybilli i Pałacyk gotycki.

Tamara Łempicka (1898–1980) – nazywana baronową z pędzlem – wykreowała wizerunek nowoczesnej i niezależnej kobiety sukcesu, dzięki któremu stała się ikoną swoich czasów, a jej nazwisko stało się rozpoznawalne zarówno na Starym Kontynencie, jak i w krajach obu Ameryk.
Wystawa „Tamara Łempicka – kobieta w podróży” jest zaproszeniem do świata lat 20. i 30. XX wieku, czyli do niezwykłej epoki podporządkowanej nowemu stylowi, jakim było art déco. Dzieła artystki nierozerwalnie związane z jej życiem, prezentowane w otoczeniu przedmiotów codziennego użytku – mebli, wyrobów rzemiosła artystycznego, strojów oraz maszyn – mają przybliżyć Państwu niezwykłe życie Tamary Łempickiej, jednej z największych artystek XX wieku.

Nocleg i śniadanie w Hotelu „Lublin”, a obiadokolacja w restauracji „Trybunalska”, Lublin, Rynek 4.

Koszt: 490 zł/os., w tym 120 zł/os zbiera w autokarze przewodnik na bilety, wejściówki i przewodników.
Wyjazd 13 sierpnia 2022r., o godzinie 6.00 spod MDK Czechowice-Dziedzice.

Powrót 14 sierpnia br., ok. godz. 22.00.

Liczba miejsc: 45

Zapisy od 13 czerwca 2022 r., w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice.