Wrześniowa wycieczka

Zakończone Wyjazdy Data rozpoczęcia: 25.09 godz.: 7.00

We wrześniu zapraszamy na wycieczkę: Rejs po Kanale Gliwickim i gliwicka Palmiarnia.

1/ O 7.00 autobus odjeżdża spod MDK Czechowice-Dziedzice do Mariny Gliwice, gdzie przesiadamy się do tamtejszego autokaru i jedziemy do Koźla.
Ok. godziny 8:00 autokar przywozi wszystkich z Mariny Gliwice do Koźla.
W niedzielę o godzinie 9.00 wypływamy z Koźla na 6-godzinny rejs do Mariny Gliwice.
Trasa wycieczki liczy 40 km, do pokonania aż 6 śluz.

2/ Palmiarnia w Gliwicach.
Budynek palmiarni to nowoczesna konstrukcja architektoniczna o powierzchni użytkowej 2000 m2. Rośnie w nim ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają ponad 150 lat. Palmiarnia jest podzielona na pięć pawilonów tematycznych – piąty, akwarystyczny, oddano do użytku w 2012. W pierwszych czterech, oprócz egzotycznych roślin, znajdują się również terraria z gadami, akwaria z żółwiami i płaszczkami, klatki z egzotycznymi papugami i kanarkami oraz terrarium z liśćcami.
Pierwsze szklarnie na terenie obecnego parku Chopina w Gliwicach skonstruowano już około roku 1880. Obecna palmiarnia powstała w 1924 i od tego czas była wielokrotnie przebudowywana.

Zapisy od 3 sierpnia 2022 r., w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice.
Koszt: 230.00 zł/osoby, (180.00 zł zbiera przewodnik w autokarze).