DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 29.09 godz.: 20.30 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje wrześniowe:

Cicha ziemia

Anna i Adam wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

Czas trwania: 1 godz. 53 min.
Reżyseria: Agnieszka Woszczyńska
Scenariusz: Agnieszka Woszczyńska, Piotr Litwin
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska, Czechy, Włochy
Obsada: Dobromir Dymecki (Adam), Agnieszka Żulewska (Anna), Jean-Marc Barr (Arnaud), Alma Jodorowsky (Claire)

Po miłość/Pour l’amour

Marlena zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża Zbigniewa. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca Marlenie poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie z nią związku… Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i dotyka problemu przemożnego dziś wpływu nowych technologii na życie ludzi.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Reżyseria: Andrzej Mańkowski
Scenariusz: Andrzej Mańkowski
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska
Obsada: Jowita Budni (Marlena Kobara), Artur Dziurman (Zbigniew Kobara), Mamadou Ba (Bruno Dubois), Patrycja Ziniewicz (Kinga Lemke)

Ninjababy

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu Yngvild Sve Flikke jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza, że nie jest ona pewna kto jest ojcem, a głównym atrybutem jednego z kandydatów jest fakt, że… pięknie pachniał. Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o „problemie” dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tytułowe ninjababy daje o sobie znać nie tylko za sprawą rosnącego brzucha, ale staje się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim bardzo zabawnym.

Czas trwania: 1 godz. 43 min.
Reżyseria: Yngvild Sve Flikke
Scenariusz: Yngvild Sve Flikke, Johan Fasting
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Norwegia
Obsada: Kristine Kujath Thorp (Rakel), Arthur Berning (Pikkjesus), Nader Khademi (Mos), Tora Christine Dietrichson (Ingrid)

Iluzja

Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny i jej męża. Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku. Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Reżyseria: Marta Minorowicz
Scenariusz: Piotr Borkowski, Marta Minorowicz
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska
Obsada: Agata Buzek (Hanna), Marcin Czarnik (Piotr), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik (Janina), Sandra Drzymalska (Magda)

Karnet wrzesień-grudzień 50 zł.
Karnet upoważnia do zakupu biletów w cenie 4 zł.
Bilety na wybrany film 13 zł.