Tyran

Zakończone Spektakle Data rozpoczęcia: 18.11 godz.: 19.00 Miejsce: sala widowiskowa

Obchodzona w tym roku setna rocznica premiery filmu „Nosferatu – symfonia grozy” w reżyserii F.W. Murnaua stała się dla twórców pretekstem do twórczego wykorzystania postaci wampira – Nosferatu i zbadania zjawiska tyranii we współczesnym teatrze.

Punktem wyjścia do pracy nad „Tyranem” jest problem wykorzystywania innych ludzi do własnych celów, żerowania na ich energii i pomysłach. Twórcy pragną obśmiać zależności, które istnieją nie tylko w teatrze, ale w każdym zamkniętym światku.

Postać Nosferatu będzie w przedstawieniu symbolem tyrana-reżysera, wysysającego z aktorów ich twórczą energię. Wampiryzm zostanie tutaj ujęty w kontekście wspólnoty pewnego pragnienia: pragnienia przekraczania własnej śmiertelności, pragnienia posiadania władzy, brania od innych garściami i nierozliczania się z tego.

Przedstawienie koresponduje również z estetyką kina ekspresjonistycznego, zarówno światła, jak i ruch podkreślają silne inspiracje ekspresjonizmem.

czas trwania: 75 min.
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Lidia Kanclerz
choreografia: Jakub Lewandowski
muzyka: Patrycja Hefczyńska
dramaturgia: Justyna Tomska
obsada: ARTUR BORKOWSKI, AGNIESZKA CHARKOT, IZABELA CZEŚNIEWICZ, AGNIESZKA DZIEWA, WOJCIECH FURMAN (gościnnie), ANNA NABIAŁKOWSKA, JAKUB PEWIŃSKI (gościnnie), MONIKA ROSTECKA

Bilety w cenie 20 i 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK, kasie kina Świt i na www.biletyna.pl