DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 26.01 godz.: 19.00 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje styczniowe:

Lunana. Szkoła na końcu świata

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Reżyseria: Pawo Choyning Dorji
Scenariusz: Pawo Choyning Dorji
Gatunek: dramat
Produkcja: Bhutan, Chiny
Obsada: Sherab Dorji (Ugyen Dorji), Ugyen Norbu Lhendup (Michen), Kelden Lhamo Gurung (Saldon),

Piękny poranek

Sandra, młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans…

Czas trwania: 1 godz. 52 min.
Reżyseria: Mia Hansen-Løve
Scenariusz: Mia Hansen-Løve
Gatunek: melodramat
Produkcja: Francja, Niemcy
Obsada: Léa Seydoux (Sandra Kienzler), Pascal Greggory (Georg Kienzler), Melvil Poupaud (Clément)

Godland

Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas. Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik i bajarz Ragnar. Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia.

Czas trwania: 2 godz. 18 min.
Reżyseria: Hlynur Pálmason
Scenariusz: Hlynur Pálmason
Gatunek: dramat
Produkcja: Dania, Islandia, Francja, Szwecja
Obsada: Elliott Crosset Hove (Lucas), Ingvar Sigurðsson (Ragnar), Vic Carmen Sonne (Anna), Jacob Lohmann (Carl)

Rzeka

Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Te arterie świata są tętnicami ludzkości – bogatym źródłem życia, bez którego człowiek, zwierzęta i rośliny szybko by wyginęły. Film jest spojrzeniem z lotu ptaka na związek ludzkości z rzekami. Zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni, pokazując rzeki w niespotykanej skali i z niezwykłej perspektywy.

Czas trwania: 1 godz. 15 min.
Reżyseria: Jennifer Peedom, Joseph Nizeti
Scenariusz: Jennifer Peedom, Robert Macfarlane
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Australia
Obsada: Willem Dafoe

Wulkan miłości

Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także razem – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. „Wulkan miłości” z narracją amerykańskiej pisarki Mirandy July jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. „Ciekawość jest silniejsza od lęku” – jak stwierdziła kiedyś Katia.

Czas trwania: 1 godz. 33 min.
Reżyseria: Sara Dosa
Scenariusz: Sara Dosa, Erin Casper
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: USA, Kanada
Obsada: Miranda July

Karnet 50 zł.
Karnet styczeń-marzec upoważnia do zakupu biletów w cenie 5 zł.
Bilet na wybrany film 15 zł.