Niebezpieczni dżentelmeni

Dzisiaj! Filmy Kina Świt Miejsce: Kino Świt

Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski, cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie.

Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Czas trwania: 1 godz. 47 min.
Reżyseria: Maciej Kawalski
Scenariusz: Maciej Kawalski
Gatunek: komedia kryminalna
Produkcja: Polska
Obsada: Tomasz Kot (Tadeusz Boy-Żeleński), Marcin Dorociński (Stanisław Witkiewicz „Witkacy”), Andrzej Seweryn (Joseph Conrad), Wojciech Mecwaldowski (Bronisław Malinowski)