Bomba wybuchnie w barze 13:20

Zakończone Spektakle Data rozpoczęcia: 21.05 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy na monodram, którego scenariusz powstał w oparciu o wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej.

Utwory pochodzą z tomów „Wołanie do YeƟ”, „Sól”, „Sto pociech”, „Wszelki wypadek”, „Wielka liczba”, „Ludzie na moście” oraz „Koniec i początek”. Irena Jun podejmuje w nim dialog z motywami powracającymi stale w twórczości Noblistki. To opowieść o człowieku i jego zmaganiach z rzeczywistością, twórczości jako formie dialogu ze światem i kobiecie, która z tym, co ma, próbuje radzić sobie jak najlepiej potrafi.

IRENA JUN – aktorka stołecznego STUDIO teatrgaleria (Teatr Studio im. S. I. Witkiewicza), reżyserka teatralna, wieloletnia wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie, jurorka fesƟwali teatralnych i konkursów recytatorskich. Współpracowała z Jerzym Grzegorzewskim i Józefem Szajną. Prowadzi
Jednoosobowy Teatr Poezji Ireny Jun, w ramach którego realizuje monodramy na podstawie twórczości Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza i in. Uznana za jedną najwybitniejszych interpretatorek ról beckeƩowskich na świecie. Odznaczona Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria ArƟs”. Laureatka Feliksa Warszawskiego za rolę w „Biesiadzie u Hrabiny Kotłubaj” wg Witolda Gombrowicza. Bohaterka książek Ewy Bułhak „Szukanie monologu. O teatrze Ireny Jun” oraz Remigiusza Grzeli „To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny. Rozmowy”. Laureatka Nagrody Polskiego Kina Niezależnego (Offskary) za rolę w filmie „Portret z pamięci” w reż. Marcina Bortkiewicza.

Reżyseria: Irena Jun
Wykonuje: Irena Jun
Na podstawie poezji Wisławy Szymborskiej

Bilety w cenie 30 i 25 zł do nabycia w sekretariacie MDK i na www.biletyna.pl