Falstaff

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 02.07 godz.: 15.00 Miejsce: Kino Świt

UWAGA ZMIANA TERMINU RETRANSMISJI

Falstaff to komediowa opera Verdiego oparta na dwóch dziełach Szekspira – Wesołych kumoszkach z Windsoru i Henryku IV.

W inscenizacji Roberta Carsona wystąpi plejada gwiazd operowej sceny, z Michaelem Vollem w roli tytułowej na czele. To pierwszy występ tego barytona w operze Verdiego na scenie Met. W trzy sprytne kobiety dręczące Falstaffa wcielą się: sopranistka Ailyn Pérez jako Alice Ford, sopranistka Jennifer Johnson Cano jako Meg Page i mezzosopranistka Marie-Nicole Lemieux jako Pani Quickly, zaś w roli młodej pary, Nannetty i Fentona, ujrzymy sopranistkę Herę Hyesang Park i tenora Bogdana Volkova. Orkiestrę Met poprowadzi Maestro Daniele Rustioni.

OBSADA
Hera Hyesang Park(Nannetta)
Ailyn Pérez(Alice Ford)
Marie-Nicole Lemieux(Pani Quickly)