Taniec towarzyski z elementami tańca użytkowego

Trwa! Zajęcia MDK Data rozpoczęcia: 05.10 godz.: 19.15 Miejsce: sala24

Taniec użytkowy tańczony w parach. W odróżnieniu od tańca towarzyskiego nie jest ściśle sformalizowany.

Wykorzystywane są w nim figury i kroki pochodzące z różnych stylów tanecznych, z tańca towarzyskiego, disco, tańca nowoczesnego. Na pierwszym miejscu stawia się w nim dobrą zabawę. Na zajęcia tego kursu zapraszamy narzeczonych, przyszłych gości weselnych, uczestników zabaw, dyskotek, studniówek, balów sylwestrowych i tych którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności taneczne.
Program kursu zawiera naukę najbardziej popularnych tańców użytkowych: disco-samby, 2 na 1 (disco-fox), polki, bluesa, cha-cha … oraz przykładową choreografię walca angielskiego lub wiedeńskiego.
W czasie zajęć uczymy jak zachować prawidłową postawę, znaleźć rytm w melodiach szybszych i wolniejszych oraz poznajemy sekrety prowadzenia, tak aby każdy z uczestników naszych zajęć był w stanie opanować realizowany materiał i w przyszłości zabłysnąć na parkiecie.

Taniec towarzyski
Uczestnicy kursu tańca towarzyskiego systematycznie ćwiczą kroki podstawowe i figury tańców towarzyskich zawarte w Światowym Programie Tanecznym. W trakcie zajęć uczestnicy poznają tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quickstep) oraz latynoamerykańskie (cha-cha, rumba, samba, jive).
Zajęcia prowadzi pedagog, instruktor choreograf tańca.

Szczegółowe informacje pod nr 784 799 139

Pierwsze zajęcia: czwartek, 5 października 2023 o godz. 19:15.

Cena 120 zł/mies.