DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data: 07.12 - 28.12 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje grudniowe:

BÓG I WOJOWNICY LUNAPARKÓW

Polska 2022, 77 min.

Reżyseria: Bartłomiej Żmuda. Wykonawcy: Paweł Jóźwiak-Rodan, Andrzej Rodan.

Nagrody: Krakowski Festiwal Filmowy 2022: Nagroda Specjalna im. Macieja Szumowskiego.

Owładnięty religijnym amokiem syn podejmuje krucjatę, której celem ma być nawrócenie ojca. To niezwykle karkołomne zadanie – szczególnie ze względu na postać tego drugiego. Ojcem jest bowiem Andrzej Rodan – autor skandalizujących powieści z końca lat 80. i zaprzysięgły ateista. Wspólna podróż po Polsce przywoła mnóstwo wspomnień, ale przede wszystkim stanie się okazją do kolejnych starć. Żarliwość neofity zostanie wystawiona na ciężką próbę przez nieprzebierającego w słowach, zgryźliwego antyklerykała.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Bartłomiejem Żmudą.

LĘK

Polska/Szwajcaria/Niemcy 2023, 96 min.

Reżyseria: Sławomir Fabicki. Wykonawcy: Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Adrian Kłos.

Nagrody: Warszawski Festiwal Filmowy 2023: Nagroda Publiczności.

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie.

CIĘCIE COUPEZ!

Francja/USA/Wlk. Brytania/Japonia 2023, 112 min.

Reżyseria: Michel Hazanavicius. Wykonawcy: Romain Duris, Berenice Bejo, Gregory Gadebois.

Nagrody: SplatFilmFest 2022: Nagroda Publiczności; Cezary 2023: Nominacje za Najlepszą muzykę i scenariusz.

„Tanio, szybko, przyzwoicie” – to słowa oddające zawodowe credo Remiego. Gdy pewnego dnia dostaje zamówienie na nakręcenie filmu o zombie, wydaje się, że nie mogło trafić na nikogo lepszego. Problem w tym, że od samego początku nic nie idzie według planu bohatera. Trudne relacje z niewielką ekipą, wśród której prym wiedzie charakteryzatorka Nadia, podkręcają jedynie napięcie w trakcie produkcji niskobudżetowego horroru. Uciekający czas i związany z tym stres, rozjeżdżające się artystyczne wizje i typowe dla filmowego planu kłopoty to jednak nic przy tym, że w produkcji najwyraźniej ochotę mają zagrać… prawdziwe zombie. Pewne jest jedno – będzie zabawnie i krwawo.

OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE LA STRANEZZA

Włochy 2022, 103 min.

Reżyseria: Roberto Ando. Wykonawcy: Toni Servillo, Salvatore Ficarra, Valentino Picone.

Nagrody: 4 Nagrody David Di Donatello za Najlepszą produkcję, scenariusz, scenografię i kostiumy.

Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi. Puszcza wodze fantazji, otwiera się na nowe pomysły, w efekcie czego stopniowo znajduje inspiracje dla swojego opus magnum, jakim okaże się dramat, Sześć postaci w poszukiwaniu autora.

Karnet 50 zł

Karnet wrzesień-grudzień upoważnia do zakupu biletów w cenie 5 zł.

Bilety na wybrany film 15 zł.