DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data: 04.01 - 25.01 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje styczniowe:

W NICH CAŁA NADZIEJA

Polska 2023, 88 min.

Reżyseria: Piotr Biedroń. Wykonawcy: Magdalena Wieczorek, Jacek Beler.

Nagrody: Festiwal Filmowy w Gdyni 2023: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych-Wyróżnienie; MFF w Trieście 2023: Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego.

W rzeczywistości post apokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.


KIEDY STOPI SIĘ LÓD     HET SMELT\

Belgia/Holandia 2023, 111 min.

Reżyseria: Veerle Baetens. Wykonawcy: Charlotte De Bruyne, Rosa Marchant, Sebastien Dewaele.

Nagrody: Sundance Film Festival 2023: Nagroda za najlepsza rolę kobiecą dla Rosy Marchant; MFF w Sao Paulo: Najlepszy debiut.

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia. Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą, gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe.


MATKA SIEDZI Z TYŁU

Islandia/Estonia 2022, 113 min.

Reżyseria: Hilmar Oddsson. Wykonawcy: Þröstur Leó Gunnarsson, Kristbjörg Kjeld.

Bezpretensjonalna czarna komedia pełna wdzięku i poczucia humoru. Zrezygnowany, zrzędliwy Jon przemierza zardzewiałym samochodem Islandię z zamiarem spełnienia ostatniego życzenia matki. W dziwacznej podróży, w której spotka więcej osób niż przez ostatnie lata, towarzyszy mu pies, a na tylnym siedzeniu ciało niedawno zmarłej matki. Tylko czy Jon będzie potrafił sięgnąć po swoje, do tej pory marnowane, życie?


WIELKI WÓZ LE GRAND CHARIOT

Francja/Szwajcaria 2022, 95 min.

Reżyseria: Philippe Garrel. Wykonawcy: Louis, Esther, Lena Garrel.

Nagrody: Berlinale 2023: Srebrny Niedźwiedź za najlepszą reżyserię. Wielki Wóz jest jedną z konstelacji. Jest także teatrzykiem kukiełkowym. Film jest historią rodziny lalkarzy: rodzeństwa Louisa, Marthy i Leny, a także ich ojca, który jest kierownikiem tej trupy i babci, która tworzy wszystkie kukiełki. Razem tworzą firmę i wystawiają spektakle lalkowe. Pewnego dnia, zaraz po występie, ich ojciec niespodziewanie umiera z powodu udaru i zostawia swoje dzieci samym sobie.

Karnet 50 zł

Karnet styczeń-marzec upoważnia do zakupu biletów w cenie 5 zł.

Bilety na wybrany film 15 zł.