WYCIECZKA DO WARSZAWY

Zakończone Wyjazdy Data rozpoczęcia: 20.07 Miejsce: Kino Świt

W lipcu zapraszamy na wycieczkę do Warszawy!

Program wycieczki:

• Pałac Rzeczpospolitej

Pałac Krasińskich, także pałac Rzeczypospolitej, barokowa budowla, zbudowana w latach 1677–1695 wg projektu Tylmana z Gameren.

Siedziba zbiorów specjalnych Biblioteki Narodowej w Warszawie (rękopisy i stare druki).

• Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego (do 2002 Muzeum Karykatury) – muzeum zajmujące się dokumentowaniem, gromadzeniem i ekspozycją polskich i zagranicznych grafik, malarstwa i fotografii o tematyce satyrycznej. Placówka mieści się w Warszawie, przy ulicy Koziej 11..

Muzeum Karykatury powstało 15 września 1978 jako oddział Muzeum Literatury. Inicjatorem powołania muzeum był Eryk Lipiński, dziennikarz, grafik i scenograf. Od lat 60. XX wieku, podejmował próby stworzenia tej instytucji najpierw w ramach Muzeum Narodowego, a potem Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Eryk Lipiński został pierwszym dyrektorem Muzeum Karykatury.

Wystawy- stała, ” Wolne żarty. Humor lat 90 – tych” i „Ilustracje Grzegorza Rosińskiego.”.

• Stare Miasto, Mariensztat, Powiśle, Łazienki.
  • Spacer niespodzianka.

Czas wolny na Starym Mieście.

Termin: 20 lipiec 2024r.

Wyjazd spod MDK Czechowice-Dziedzice  o 6:00 – powrót ok 22:00.

Ilość Miejsc : 45

Koszt : 180,00 zł

Zapisy od 18 czerwca 2024 r., w sekretariacie MDK w Czechowicach-Dziedzicach.