„Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”

Przed nami! Spektakle Data rozpoczęcia: 25.10 godz.: 17:00 Miejsce: Miejski Dom Kultury

„Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią” to najstarszy utwór poetycki napisany w języku polskim, na nowo, oryginalnie ze staropolskiego na polski przetłumaczony przez filologa i reżysera Wojciecha Szelachowskiego. Utwór satyryczny i sarkastyczny, a zarazem memento.

Pragniemy z wykorzystaniem oryginalnej autorskiej techniki marionetek animowanych strumieniem powietrza zwanych marionetkami wiatrowymi zobrazować piękno i kruchość, godność i marność, arogancję i skromność ludzkiego istnienia.

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reżyseria: Adam Walny (Walny Teatr)
Asystent reżysera: Mariusz Cholajda (HaCha Teatr)
Realizator spektaklu: Fundacja Harmonicznego Chaosu.