Kilkoro z młodych adeptów sztuki muzycznej i aktorskiej związanych z Czechowickim Teatrem Muzycznym Movimento rozpoczyna w tym roku studia na uczelniach artystycznych.

KORNELIA SZCZYPKA dostała się na Universität für Musik und darstellende Kunst we Wiedniu.

Kornelia współpracuje z CTM Movimento od pięciu lat. Jest również absolwentką Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej- Szkoły Muzycznej II stopnia w Bielsku Białej w klasie śpiewu solowego Barbary Bielaczyc. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych. W Movimento, oprócz licznych koncertów operowych i operetkowych kreowała miedzy innymi partie: Basi w „Krakowiakach i Góralach”, Anioła w „Pastorałce”, Gusa w „Kotach” Kucharki w „Cieniu”, Marii w „West side story”.

EMILIA RABCZAK zdała z pierwszą lokatą na wokalistykę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (Wydział Instrumentalno – Pedagogiczny w Białymstoku)

Emilia dołączyła do CTM Movimento w roku 2015, wtedy też zaczęła pobierać lekcje śpiewu u Barbary Bielaczyc. Jej piękny głos i osobowość sceniczna spotykają się z uznaniem wielu specjalistów. W Movimento wykreowała partie takie jak Ewa i Anioł w „Pastorałce”, Mungojerrie w „Kotach”, Królewna w „Cieniu”, Maria w „West side story”, rola tytułowa w operze „Kot w butach” Cezara Cui, Fruma Sara w „Skrzypku na dachu”.

PAWEŁ GABOR zaczyna naukę na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Paweł występował jako artysta Movimento w latach 2013 – 2016. Jest absolwentem Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej- Szkoły Muzycznej II stopnia w Bielsku Białej w klasie śpiewu solowego Barbary Bielaczyc. Po zakończeniu szkoły średniej przez rok uczył się w krakowskim Studio Lart. W Movimento zagrał role Stacha w „Krakowiakach i Góralach”, Freda w „My fair lady”, Agama i Korydona w „Pastorałce”, Cezarego Borgii w „Cieniu” oraz śpiewał na wielu koncertach klasycznych i rozrywkowych.

PATRYK SZAFRON od czerwca studiuje w Academy for Contemporary Music w Londynie.

Patryk współpracował z Movimento jako wokalista, aktor i gitarzysta od roku 2017. Oprócz koncertów wystąpił na scenie jako Dworzanin w „Kocie w butach C. Cui oraz jako Sierżant Krupke i członek gangu Sharków w „West side story”.

MATEUSZ PAWELEC rozpoczyna naukę w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach.

Mateusz przez lata brał udział w wielu projektach teatralnych, aż wreszcie trafił do Movimento, gdzie zaczął uczyć się śpiewu i dołączył do grupy aktorskiej. Oprócz udziału w salonach poezji i koncertach zagrał role Śmigła w „West side story” oraz Policjanta w „Skrzypku na dachu”, pełniąc w tym spektaklu również funkcję asystenta reżysera.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY POWODZENIA, SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH I ZADOWOLENIA Z WYBRANEJ PROFESJI, A SOBIE TEGO, ŻEBYŚCIE NAS CZĘSTO ODWIEDZALI I NADAL BRALI UDZIAŁ W NASZYCH PROJEKTACH.