„CzechoWIDZĘ” – II etap – głosowanie na najlepsze zdjęcie

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć, które zostały dopuszczone do II etapu Konkursu Fotograficznego „CzechoWIDZĘ 2020”.

Do każdej pracy przyporządkowany jest numer konkursowy (bez podawania autora zdjęcia), tytuł, a w niektórych przypadkach również opis.

Zachęcamy do głosowania na najlepsze zdjęcia, poprzez dodawanie tzw. „polubienia” pod wybranym. Jednocześnie można głosować na wytypowane zdjęcie, wysyłając swój głos na czechowidze@gmail.com

Prace są dostępne na stronie Czechowidzę na Facebooku (kliknij), a także na konkursowym Instagramie.

Zapraszamy do głosowania

Zdjęcie nr 1. Tytuł: „Zimorodek – diament znad Wisły”

Opis autora: Dla mnie, nasze miasto i gmina, to nie tylko piękniejące powoli centrum i wspaniałe inwestycje (MBP, Skwer Stulecia) ale przede wszystkim natura, którą fotografuję kiedy tylko mogę. Natura zaskakująca i niesamowicie piękna a mimo tego tak rzadko dostrzegalna. Przedstawiam Wam, najurokliwszego mieszkańca Zabrzega! Zimorodek (Alcedo atthis), nad rzeką Wisła w Zabrzegu, zdjęcie wykonane 21 września 2020 r.

Zdjęcie nr 2. Tytuł: „Skwer Stulecia nocą 11 listopada”

Opis autora: W tym roku z powodu pandemii obchodziliśmy Święto Niepodległości na Skwerze Stulecia w Czechowicach-Dziedzicach indywidualnie. Spacer pod Pomnik Wolności, złożenie kwiatów czy zapalenie znicza, obserwowanie pięknie oświetlonych na biało-czerwono drzew, Orła Białego wyświetlanego na ścianie, pozostanie w pamięci tych, którzy mogli tam przyjść. Taka uczta dla oczu i serca jest tylko raz w roku i pozostaje tylko utrwalić ją na dłużej na fotografii. Jest to oczywiście jedna z wielu, utrwalająca tylko fragment tego patriotycznego widowiska.

Zdjęcie nr 3. Tytuł: „Staw osobliwości”

Opis autora: Moje postrzeganie gminy Czechowice-Dziedzice to przede wszystkim obraz jej wyjątkowej i osobliwej przyrody- stawów i lasów oraz wszelkiego rodzaju ptactwa. Na fotografii: Staw Łączkowiec.

Zdjęcie nr 4. Tytuł: „Po przygodę”

Opis autora: Uroki grobli na „Sokołach”

Zdjęcie nr 5. Tytuł: „Leśny promyk słońca”

Opis autora: Zdjęcie wykonane zostało wczesną wiosną tego roku niedaleko ścieżki rowerowej w Zabrzeskim lesie. Uwielbiam odwiedzać to miejsce tam mogę się wyciszyć, obcować z naturą i dziką zwierzyną.

Zdjęcie nr 6. Tytuł: „Światła Wilczków”

Zdjęcie nr 7. Tytuł: „Szczyty Północy”

Zdjęcie nr 8. Tytuł: „Osiedle Północ”

Zdjęcie nr 9. Tytuł: „Cmentarz przy kościele św. Katarzyny”

Zdjęcie nr 10. Tytuł: „Lotnisko”

Zdjęcie nr 11. Tytuł: „Ci walczący”

Zdjęcie nr 12. Tytuł: „Konsonans”

Opis autora: Co cechuje tą fotografię- harmonia, dynamika. Współbrzmienie ducha epoki z nutami obecnej chwili. Czechowice- Dziedzice to miasto z historią, którą warto przedstawić innym.

Zdjęcie nr 13. Tytuł: „Drapacze chmur”

Zdjęcie nr 14. Bez tytułu

Zdjęcie nr 16. Tytuł: „Rzut oka na kościół pw. Św. Katarzyny”

Opis autora: Zdjęcie przedstawia spojrzenie na kościół pw. Św. Katarzyny z nowo wybudowanej ścieżki edukacyjnej, która już może być spokojnie wizytówka naszego pięknego miasta!

Zdjęcie nr 17. Tytuł: „Rozlana lawa po niebie”